Kategorie blog

Samozamykacz do furtki cz.1

0
Samozamykacz do furtki cz.1

Samozamykacz do furtki D&D Technologies z dożywotnią gwarancją

Jeśli poszukujesz samozamykacza do furtki, to mamy w swojej ofercie ciekawe rozwiązanie. Większość oferowanych na rynku samozamykaczy do furtek działa na zasadzie dodatkowego elementu ze sprężyną. Produkty te są jednak niskiej jakości i charakteryzują się wysoką usterkowością. Po krótkim czasie przestają spełniać swoją rolę, dlatego wprowadziliśmy do oferty rozwiązania firmy D&D Technologies.

Producent ten opracował nowoczesne samozamykacze do furtek. Ich działanie polega na zastąpieniu oryginalnych zawiasów przy furtce, specjalnymi zawiasami samozamykającymi, w których znajduje się sprężyna ze stali nierdzewnej. Zawiasy te mogą być wykonane z metalu, lub ze specjalnego polimeru konstrukcyjnego, odpornego na warunki atmosferyczne. Bezproblemowy zakres pracy w zakresie temperatur od –40 do +60 stopni Celsjusza czyni je bardzo uniwersalnym produktem pod względem lokalizacji montażu prawie na  całym świecie. Zawiasy z tworzywa nie korodują. Sprzedawane są w kompletach po 2 szt.

Zawiasy są przeznaczone do kilku wymiarów furtek i bram (parametr podany jest dla dwóch zawiasów). Większość modeli z polimeru, zaczynających się na kod TCA przeznaczone są do furtek o wadze do 30 kg i wymiarze 1500 mm wys. x 900 mm szer. oraz modele TCHD do furtek o wadze do 70 kg i wymiarze 1800 mm wys. x 1200 mm. Szczegółowe informacje dla każdego modelu znajdują się w karcie produktowej.

 

1.Zawiasy D&D Technologies sprzedawane są w kompletach po 2 sztuki

 

W komplecie znajdują się zawsze 2 sztuki zawiasów oraz nakładki maskujące. Nakładki występują w różnych kolorach: 

  • czarny ( TCA1S3BT )
  • stal szczotkowana ( TCA1S3ST )
  • chrom ( TCA1S3CT )
  • biały ( TCA1S3WT )

2.Komplet zawiasów z czarnymi nakładkami

3.Zawiasy z różnym kolorem nakładek maskujących

Do zawiasów z samozamykaczem można zastosować nakładkę która uniemożliwia wspinanie się po zawiasie TCACAPS3.

4.Nakładka na zawias uniemożliwiająca wspinanie się

D&D Technologies opatentował swoje rozwiązania. Produkuje zawiasy i zamki od ponad 30 lat. Do niedawna oferował je tylko na swoim australijskim rynku i w USA. Posiada supernowoczesny dział rozwoju i produkcji, dzięki któremu nieustannie poszerza  ofertę, a co ważne, daje dożywotnią gwarancję na większość produktów !

5.Wysoka odporność D&D i dożywotnia gwarancja

Montaż zawiasu z samozamykaczem

Bardzo istotną sprawą jest położenie furtki względem słupków. Aby zamontować wyżej opisane zawiasy, należy się upewnić że furtka od strony montażu zawiasów, licuje się z krawędzią słupków. Poniższa grafika przedstawia rzut z góry. W takim przypadku istotne jest także usytuowanie kasety z elektrozaczepem lub zamka mechanicznego. Zamykanie pod kątem (środkowy przykład) wymaga sprawdzenia czy elektrozaczep zamyka się poprawnie, a jeśli tak to takie rozwiązanie jest dopuszczalne. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż kasety z elektozaczepem przy krawędzi słupka, tak jak widać to na dolnej grafice.

 

 6.Poprawne położenie furtki względem słupków

Inną ważną kwestią jest odległość furtki od słupka. Zawiasy z samozamykaczem mogą występować z ramionami do wewnątrz, umożliwiającymi przykręcenie dodatkowymi śrubami. Taki zawias wzmacnia konstrukcję i usztywnia furtkę, ale należy mieć na uwadze że odległość furtki od słupka musi wynosić 21 mm, i nie ma możliwości regulacji i przesunięcia zawiasu. Przykładem takiego zawiasu jest TCA1L2S3BT.

 

 

 7.Dystans furtki od słupka

 

Zawiasy muszą być zawsze montowane w osi. Taki montaż zapewnia poprawne ich działanie i zapobiega uszkodzeniom. Nigdy nie należy montować dodatkowego, trzeciego zawiasu. Zawiasy muszą być montowane parami. Zaleca się montaż zawiasów jak najdalej od siebie, około 5-10 cm od górnej i dolnej krawędzi słupka.

8.Montaż zawiasów z samodomykiem do bramki w osi

Zawiasy z samozamykaczem D&D posiadają regulację siły domykania. Ustawienia dokonujemy poprzez przekręcanie płąskim śrubokrętem regulatorów połączonych ze sprężyną. W każdym zawiasie znajdują się dwa,  jeden od dołu i jeden od góry. Ważne aby oba zawiasy miały ustawioną taką samą siłę domykania. W innym przypadku będą występowały różne naprężenia sprężyn i po jakimś czasie mogą ulec uszkodzeniu.

9.Regulacja siły zamknięcia zawiasu z domykiem

 

 

Na czym można montować

Zawiasy mogą być montowane zarówno na profilu prostokątnym, jak i na okrągłym słupku, wystarczy odpowiednio dobrać typ zawiasu. W zależności od rodzaju zawiasu, materiał słupków lub profilu może być wykonany z:

  • Metalu
  • Drewna
  • Tworzywa
  • Szkła

10.Montaż do metalu i drewna

Istnieje możliwość montażu zawiasów na profilach prostokątnych oraz okrągłych. Co więcej, można zamontować do słupka o profilu okrągłym i bramki o profilu prostokątnym, lub odwrotnie. Aby zamontować na profilu okrągłym, należy użyć odpowiedni model zawiasu z zsmoazmykaczem wraz z mocowaniem do słupka o odpowiedniej średnicy.

11.Montaż na profilu okrągłym

12.Elementy umożliwiające montaż na profilu okrągłym różnej średnicy

 

Najpopularniejszym modelem jest zawias z samodomykaczem TCA1L2S3BT. W zestawie jest para zawiasów. Maksymalna waga furtki w przypadku tego zawiasu to 30 kg. Dedykowany do profili prostokątnych, metalowych. Po dokupieniu odpowiednich akcesoriów można montować je do słupka. Posiada regulację siły domykania.

13.Zawias samozamykający D&D TCA1L2S3BT

Do bramek można zastosować ograniczniki zamykania oraz zamki zatrzaskowe różnego typu, z zamykaniem na kluczyk oraz bez zamykania na kluczyk. 

14.Ogranicznik zamykania bramki TCGS3

 

15.Prosty, jednostronny zamek do furtki D&D

16.Dwustronny zamek do bramki

Posiadamy w ofercie także hydrauliczne zamozamykacze do furtek oraz hydrauliczne zawiasy centralnego mocowania, wahadłowe z regulację prędkości zamykania oraz dotrzasku. Ich dokładny opis znajduje się w naszym innym poradniku.

17.Hydrauliczny samozamykacz do furtki

 

Dystrybucja

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem produktów D&D Technologies. Prowadzimy sprzedaż detaliczną i hurtową. Zapraszamy do kontaktu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium