Filtry
Produkty

Promocje

 ZS42 - Autonomiczny zamek szyfrowy z czytnikiem RFID 125KHz VIDOS
ZS42 - Autonomiczny zamek szyfrowy z czytnikiem RFID 125KHz VIDOS
194,00 zł 149,00 zł 157,72 zł 121,14 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 194,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
szt.
Zestaw do furtki: Kaseta zamka 40x40, zamek GERDA, wkładka, szyld pochwyt - klamka
Zestaw do furtki: Kaseta zamka 40x40, zamek GERDA, wkładka, szyld pochwyt - klamka
169,00 zł 148,00 zł 137,40 zł 120,33 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 169,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
szt.
BasicGSM 2 Moduł powiadomienia i sterowania GSM Ropam BasicGSM 2 Moduł powiadomienia i sterowania GSM Ropam
Producent: ROPAM
Cena brutto: 426,00 zł (netto: 346,34 zł )
szt.
zobacz więcej
NeoGSM-IP Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP Ropam NeoGSM-IP Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP Ropam
Producent: ROPAM
Cena brutto: 803,00 zł (netto: 652,85 zł )
szt.
zobacz więcej
NeoGSM-IP-SET Zestaw – Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP Ropam NeoGSM-IP-SET Zestaw – Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP Ropam
Producent: ROPAM
Cena brutto: 1 164,00 zł (netto: 946,34 zł )
szt.
zobacz więcej
NeoGSM-IP-U-PS Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP z anteną WiFI Ropam NeoGSM-IP-U-PS Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP z anteną WiFI Ropam
Producent: ROPAM
Cena brutto: 917,00 zł (netto: 745,53 zł )
szt.
zobacz więcej
NeoGSM-IP-U Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP + antena Ropam NeoGSM-IP-U Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP + antena Ropam
Producent: ROPAM
Cena brutto: 843,00 zł (netto: 685,37 zł )
szt.
zobacz więcej
NeoGSM-IP-64 Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP do 64 wejść Ropam NeoGSM-IP-64 Centrala alarmowa z komunikacją GSM/IP do 64 wejść Ropam
Producent: ROPAM
Cena brutto: 1 432,00 zł (netto: 1 164,23 zł )
szt.
zobacz więcej

Czym są systemy alarmowe inaczej zwane alarmami?

Systemy alarmowe, profesjonalnie nazywane Systemami Sygnalizacji Włamani i Napadu (SSWiN) lub Systemami Alarmowania Włamania i Napadu (SAWiN) to zbiór elementów, które mają za zadanie informować o próbie niepożądanego i nieautoryzowanego wtargnięcia do chronionego budynku.

Ich głównym zadaniem jest jak najszybsze wykrycie próby wtargnięcia intruza i przekazanie informacji odpowiedniej osobie lub firmie, która podejmie odpowiednie działania, jak np. wysłanie grupy interwencyjnej do chronionego obiektu.

W skład systemu alarmowego wchodzi wiele elementów, które można podzielić na kilka grup.

Jednostka główna - centrala alarmowa (centrala sterująca)

Podstawowym urządzeniem, sercem całego systemu jest centrala. To właśnie to urządzenie komunikuje się z poszczególnymi elementami systemu. Od centrali zależy jaki system możemy zaprojektować, na ile stref zostanie podzielony, ile urządzeń możemy podłączyć w systemie. Pozwala zadecydować jaka liczba użytkowników będzie mogła obsługiwać system.

Sterowanie systemem: klawiatury, piloty, urządzenia zbliżeniowe

Kolejnym ważnym elementem systemu jest klawiatura, która umożliwi lokalne sterowanie systemem alarmowym. Klawiatura powinna pozwolić na łatwe i komfortowe korzystanie z systemu. Duża liczba funkcji ukrytych głęboko w menu klawiatury tylko skomplikuje korzystanie z systemu bezpieczeństwa.

Systemem można również sterować przy pomocy pilotów, przycisków czy kart i breloków zbliżeniowych.

Czujki (czujniki) / detektory

Aby system wykrywał próby włamania czy napadu koniecznej jest zastosowanie czujek. Do systemu alarmowego można podłączyć różnego rodzaju czujki.

Do najczęściej wykorzystywanych czujek w systemach alarmowych należą:

  • Czujki ruchu PIR
  • Czujki zbicia szkła
  • Czujki otwarcia – kontaktrony
  • Czujki wibracyjne

Możliwe jest także stosowanie czujek łączonych a więc jednego urządzenia, które jest kombinacją dwóch, jak np. czujka ruchu i zbicia szkła w jednej obudowie, czy tez czujka ruchu z wbudowanym aparatem cyfrowym. Takie urządzenia poza wykryciem ruchu ma możliwość wykonania zdjęcia intruza i przesłania go na telefon komórkowy, na adres email czy do odpowiedniej firmy ochrony.

Zapewnia nam to poza sygnalizacją włamania dodatkową weryfikację zaistniałego zdarzenia.

Ponadto w systemach alarmowych stosuje się tzw. Czujki środowiskowe, a więc urządzenia, które wykryją nie tylko włamanie ale niepożądane zdarzenia jak zalanie, wyciek gazu czy pożar.

Do tego stosuje się odpowiednio:

  • Czujki zalania
  • Czujki wycieku gazu palnego lub czadu
  • Czujki wysokiej temperatury

Poza ochroną wewnątrz obiektu coraz częściej stosuje się ochronę zewnętrzną. Najczęściej w tym celu wykorzystywane są zewnętrzne czujki ruchu. Przy dużych obiektach można również zastosować bariery podczerwieni.

Systemy alarmowe można wyposażyć w dodatkowe urządzenia, które znacznie zwiększą ich funkcjonalność. Stosując odpowiednie wyjścia programowalne będziemy mogli przy pomocy systemu alarmowego sterować urządzeniami takimi jak brama wjazdowa, garażowa czy oświetlenie przed domem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium