SHD12U Elektrozaczep pożarowy przeciwpożarowy 12V BIRA HARTTE

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Gwarancja: 2 lata przedłużenie gwarancji
Cena brutto: 878,22 zł 878.22
Cena netto: 714,00 zł
ilość szt.
Ocena: 0
Producent: BIRA
Kod produktu: 389F-873B6

Opis produktu

BIRA TRADE to polska, prywatna firma produkcyjna, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji mechanicznych i elektromechanicznych rozwiązań do systemów kontroli dostępu. Wiedza i 30-letnie doświadczenie na rynku zabezpieczeń umożliwia oferowanie produktów najwyższej jakości, zaprojektowanych i wyprodukowanych zgodnie z nowoczesnymi technologiami, europejskimi standardami oraz oczekiwaniami klientów.

Od ponad 20 lat BIRA TRADE produkuje elektrozaczepy, co pozwala odpowiedzieć na potrzeby zarówno rynku rodzimego, jak i krajów eksportowych. Zakład produkcyjny mieści się w Michałowicach, blisko Warszawy.

Elektrozaczepy przeciwpożarowe z serii SHD posiadają certyfikat uprawniający do stosowania we wszystkich rodzajach drzwi dymoszczelnych i przeciwpożarowych o odporności ogniowej EI60 zgodnie z rozporządzeniem CPR 305/2011 oraz zharmonizowaną normą dla elektrozaczepów 14846.

Posiadają stalowy zaczep z zakresem regulacji 4 mm oraz symetryczną obudowę, co ułatwia i przyspiesza montaż w prawych i lewych drzwiach a także upraszcza proces otworowania ościeżnic do drzwi ppoż.

Przedmiotem aukcji jest elektrozaczep przeciwpożarowy SHD12U HARTTE

Budowa symetryczna – odległość do końca obudowy po obu stronach zaczepu jest równy,co ułatwia montaż ze względu na mniejszy rozmiar niż w wersji asymetrycznej. Dodatkowym atutem jest otworowanie na tej samej wysokości w ościeżnicy bez względu na kierunek drzwi.

Najważniejsze cechy elektrozaczepu SHD12U:

  • do drzwi przeciwpożarowych o klasyfikacji EI60 (certyfikat nr 1488-CPR-0508/W)
  • typ pracy NC (normalnie zamknięty)
  • symetryczna budowa
  • wymiary: szerokość 20,5mm, wysokość 75mm, głębokość 28,5mm, w wersji z monitoringiem: 20,5mm x 81,2mm x 28,5mm
  • wytrzymałość mechaniczna – nacisk 3500 N (350 kg)
  • wytrzymałość mechaniczna – cykle otwierania 200.000
  • do drzwi lewych i prawych
  • regulowany zaczep w zakresie 4mm

ELEKTROZACZEPY PPOŻ W SYSTEMIE KONTROLI DOSTĘPU

Elektrozaczep przeciwpożarowy jest jednym z okuć drzwiowych, który musi spełnić wymagania zarówno ze strony stolarki drzwiowej jak i systemu sygnalizacji przeciwpożarowej i kontroli dostępu.

Stanowi bowiem element, który ma zapewnić i utrzymać właściwości ognioodporne drzwi a z drugiej strony reagować w pożądany sposób  jako element elektromechaniczny w systemie sygnalizacji ppoż/kontroli dostępu.

Dlatego też tak istotny jest prawidłowy dobór elektrozaczepu oraz pewność, że został on odpowiednio wyprodukowany, przebadany i wprowadzony do obrotu, a jego właściwości pozostają niezmienne i jasno określone w wydanym certyfikacie.

Cenna kontrola produkcji

Warto zaznaczyć, że elektrozaczepy ppoż oceniane są w jednym z najbardziej restrykcyjnych systemów oceny – Systemie 1 zgodnie z Rozporządzeniem nr 305/2011 (CPR). Oznacza to udział akredytowanych jednostek badawczych, notyfikowanych jednostek certyfikacyjnych w procesie wprowadzania do obrotu i sprawowania ciągłego nadzoru nad produkcją.

Cenna kontrola dostępu

W przypadku pożaru rolą elektrozaczepu zamontowanego w drzwiach przeciwpożarowych na zamku głównym jest utrzymanie drzwi w pozycji zamkniętej przez określony czas, tak by zapobiec otwarciu się drzwi ppoż i tym samym rozprzestrzenianiu się ognia.

Czy elektrozaczepy ppoż można zatem zastąpić jakimkolwiek innym elektrozaczepem w wersji NC? Zdecydowanie nie. Pomimo występujących pozornych podobieństw.

Widoczne na pierwszy rzut oka różnice to zastosowany materiał i oczywiście cena. Ale najbardziej istotne jest to czego nie widać czyli proces kontroli produkcji, wyśrubowane standardy jakościowe i co najważniejsze gwarancja stałych właściwości takich produktów.

To właśnie zachowanie stałości właściwości użytkowych produktu gwarantuje, że każdy kolejny produkt wyjęty z opakowania będzie miał zastosowane te same materiały, konstrukcję i tę samą jakość co produkt badany i co równie istotne będzie spełniał wymagania nie tylko drzwi, ale także systemu kontroli dostępu, który będzie nim sterował.

Każdy model elektrozaczepu przeciwpożarowego produkowany przez firmę BIRA podlega szczególnej wewnątrzzakładowej kontroli jakości. Warto nadmienić, że każdy elektrozaczep przeciwpożarowy posiada swój własny, unikalny numer identyfikacyjny, co umożliwia śledzenie i kontrolę każdej pojedynczej sztuki, identyfikując cały cykl produkcyjny jak i sprzedażowy.

Dodatkowo...

Wraz z elektrozaczepem zalecamy stosować warystor. Chroni on elektrozaczep i system kontroli dostępu przed szkodami wywołanymi przepięciami elektrycznymi. Jego podstawową funkcją jest redukcja tzw. pików elektrycznych, które negatywnie wpływają na urządzenia elektroniczne w systemach kontroli dostępu. Skoki napięcia występują podczas ściągania zasilania z cewki (elektrozaczep zawiera cewkę). Warystor eliminuje skoki powyżej 18V w przypadku zasilania napięciem stałym, i powyżej 14V w przypadku zasilania napięciem zmiennym.

Zalecany jest zarówno w przypadku zaawansowanych systemów kontroli dostępu, jak i w przypadku najprostszych rozwiązań, takich jak autonomiczne zamki szyfrowe, domofony, wideodomofony, itp.

Proste podłączenie i niewielki koszt sprawiają że ten niewielki element cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony profesjonalnych instalatorów, jak i amatorów - majsterkowiczów. Zyski z jego zastosowania mogą być nieporównywalnie większe od kosztów jego zakupu.

Warystor nie wchodzi w skład tej aukcji. Posiadamy w sprzedaży warystory, a dostępne są na naszej innej aukcji.

Firma BIRA produkuje także blachy zaczepowe. Poniżej przykładowa blacha. Nie wchodzi ona w skład tej aukcji. Można ją nabyć osobno.

Dane techniczne

Szerokość Standardowe (20,5 mm)
Symetria Symetryczne
Wytrzymałość mechaniczna (nacisk) 3500N (350kg)
Wzmocniona sprężyna Nie
Wyślizg Nie
Rodzaj elektrozaczepu (stan początkowy) Standardowe (NC)
Rodzaj / Napięcie zasilania 12V DC
Niski pobór prądu Nie
Pamięć otwarcia Nie
Czasowy wyłącznik Nie
Monitoring otwarcia Nie
Elektrozaczep przeciwpożarowy Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium