XS12UP-C Elektrozaczep z wyślizgiem z pamięcią 12V AC/DC BIRA HARTTE

Dostępność: Dostępny
Wysyłka w: Natychmiast
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Gwarancja: 2 lata przedłużenie gwarancji
Cena brutto: 135,61 zł 135.61
Cena netto: 110,25 zł
ilość szt.
Ocena: 5
Producent: BIRA
Kod produktu: 03AA-88547

Opis produktu

BIRA TRADE to polska, prywatna firma produkcyjna, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji mechanicznych i elektromechanicznych rozwiązań do systemów kontroli dostępu. Wiedza i 30-letnie doświadczenie na rynku zabezpieczeń umożliwia oferowanie produktów najwyższej jakości, zaprojektowanych i wyprodukowanych zgodnie z nowoczesnymi technologiami, europejskimi standardami oraz oczekiwaniami klientów.

Od ponad 20 lat BIRA TRADE produkuje elektrozaczepy, co pozwala odpowiedzieć na potrzeby zarówno rynku rodzimego, jak i krajów eksportowych. Zakład produkcyjny mieści się w Michałowicach, blisko Warszawy.

XS12UP-C HARTTE cechuje zintegrowany wyślizg stanowiący osłonę zapadki, umożliwiający zamontowanie elektrozaczepu bez poszerzania otworu w ościeżnicy pod wychylający się zaczep. Wyślizg stosujemy gdy elektrozaczep jest zamontowany w centralnej części ościeżnicy, najczęściej znajduje zastosowanie w drzwiach bezprzylgowych (bezfelcowych).

Wyślizg (prowadzenie języka zamka) zapewnia gładką pracę języka zamka klamkowego, jednocześnie chroniąc ościeżnicę przed zniszczeniem. Zapobiega również wpadaniu języka zamka klamkowego w przestrzeń pomiędzy elektrozaczepem a ościeżnicą, co może powodować zablokowanie drzwi. Wyślizg zintegrowany z elektrozaczepem, a także wyślizg zastosowany w blasze zaczepowej jest idealnym rozwiązaniem do drzwi bezprzylgowych (bezfelcowych) i wąskich ościeżnic.

Posiada symetryczną obudowę, regulowany zaczep w zakresie 3 mm. Możliwość montażu w drzwiach lewych i prawych.

Funkcja pamięci sprawia, że elektrozaczep po otrzymaniu impulsu elektrycznego utrzymuje stan jednorazowego zwolnienia zaczepu do momentu otwarcia drzwi, furtki itd.. Po zatrzaśnięciu drzwi zaczep wraca do pozycji pierwotnej(zablokowanej).

Budowa symetryczna – odległość do końca obudowy po obu stronach zaczepu jest równy,co ułatwia montaż ze względu na mniejszy rozmiar niż w wersji asymetrycznej. Dodatkowym atutem jest otworowanie na tej samej wysokości w ościeżnicy bez względu na kierunek drzwi.

Najważniejsze cechy elektrozaczepu XS12UP-C:

 • zintegrowany wyślizg
 • funkcja pamięci
 • typ pracy NC (normalnie zamknięty)
 • napięcie zasilania 10-14V AC/DC
 • oporność 17,6 Ohm
 • pobór prądu AC 480 mA
 • pobór prądu DC 680 mA
 • symetryczna budowa
 • wymiary: szerokość x wysokość x głębokość: 19(23,5) mm x 67 mm x 28mm
 • wytrzymałość mechaniczna – nacisk 3000N (300kg)
 • wytrzymałość mechaniczna – cykle otwierania 200 000
 • do drzwi lewych i prawych regulowany zaczep w zakresie 3mm
 • Radialny zaczep – umożliwia mniejszy otwór pod elektrozaczep w ościeżnicy

Firma BIRA produkuje także blachy zaczepowe. Poniżej przykładowa krótka, zamknięta blacha, dedykowana do elektrozaczepów z wyślizgiem. Nie wchodzi ona w skład tej aukcji. Można ją nabyć osobno. W naszej ofercie znajduje się kilkanaście ich rodzajów: krótkie, długie, płaskie, kątowe, itp.

Jak dobrać blachę montażową

Bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze blachy zaczepowej jest umiejscowienie elektrozaczepu – na krawędzi ościeżnicylub w głębi, w centralnej części. Ważną rolę będzie tu odgrywał zastosowany zamek, gdyż to język zamka klamkowego wyznacza nam położenie elektrozaczepu, z którym ma współpracować. Przy montażu na krawędzi ościeżnicy wykorzystywane są blachy płaskie i kątowe, tymczasem przy umiejscowieniu elektrozaczepu w centralnej części ramy, będziemy potrzebować zamkniętej blachy  z wyślizgiem (wyślizg zapewnia prowadzenie języka zamka klamkowego i zabezpiecza ościeżnicę przed zniszczeniem i zarysowaniem)  dostosowanej do elektrozaczepu ze zintegrowanym wyślizgiem.

Na obrazku poniżej, z lewej - elektrozaczep zamontowany na krawędzi z użyciem blachy otwartej. Z prawej - elektrozaczep z wyślizgiem zamontowany na środku ościeżnicy, z użyciem dedykowanej blachy zamkniętej.

Przykład montażu elektrozaczepu z wyślizgiem, wraz z blachą montażową.

Dodatkowo...

Wraz z elektrozaczepem zalecamy stosować warystor. Chroni on elektrozaczep i system kontroli dostępu przed szkodami wywołanymi przepięciami elektrycznymi. Jego podstawową funkcją jest redukcja tzw. pików elektrycznych, które negatywnie wpływają na urządzenia elektroniczne w systemach kontroli dostępu. Skoki napięcia występują podczas ściągania zasilania z cewki (elektrozaczep zawiera cewkę). Warystor eliminuje skoki powyżej 18V w przypadku zasilania napięciem stałym, i powyżej 14V w przypadku zasilania napięciem zmiennym.

Zalecany jest zarówno w przypadku zaawansowanych systemów kontroli dostępu, jak i w przypadku najprostszych rozwiązań, takich jak autonomiczne zamki szyfrowe, domofony, wideodomofony, itp.

Proste podłączenie i niewielki koszt sprawiają że ten niewielki element cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony profesjonalnych instalatorów, jak i amatorów - majsterkowiczów. Zyski z jego zastosowania mogą być nieporównywalnie większe od kosztów jego zakupu.

Warystor nie wchodzi w skład tej aukcji. Posiadamy w sprzedaży warystory, a dostępne są na naszej innej aukcji.

Dane techniczne

Szerokość Standardowe (19 mm)
Symetria Symetryczne
Wytrzymałość mechaniczna (nacisk) 3000N (300kg)
Wzmocniona sprężyna Nie
Wyślizg Tak
Rodzaj elektrozaczepu (stan początkowy) Standardowe (NC)
Rodzaj / Napięcie zasilania 12V AC/DC
Niski pobór prądu Nie
Pamięć otwarcia Tak
Czasowy wyłącznik Nie
Monitoring otwarcia Nie
Elektrozaczep przeciwpożarowy Nie

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium