Producent
Cena brutto
-
od
do
Kamera AHD
Kamery AHD stosowane są jako jeden z elementów monitoringu wizyjnego. Bazują na przetworniku CMOS o rozdzielczości 1080p (1920x1080). Najnowsze modele osiągają rozdzielczości do 5Mpx (2704x1950) lub 8Mpx (3840x2160). W zależności od producenta i zastosowanych matryc oraz procesorów wyposażone mogą być w różne rodzaje systemów takie jak: funkcję WDR, redukcję szumów, mechaniczny filtr IR czy podbicie czułości Sens-Up. W wyższych modelach można spotkać menu ze zdalnym dostępem. Pozwalają one na uzyskanie obrazu w jakości HD, który można przesłać poprzez skrętkę UTP lub kabel koncentryczny. Wiele kamer obsługuje pracę wielosystemową. Wyróżniamy takie tryby pracy jak AHD/HDTVI/CVI/CVBS. Mogą być zastosowane do rozbudowy istniejącego monitoringu jak i nowo powstających. Różnice pomiędzy poszczególnymi formatami:
- HD-CVI jest to opatentowany standard transmisji, High Definition Composite Video Interface, zalecany do obiektów wyposażonych w instalację na kablu koncentrycznym. Stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie już istniejących instalacji. HD CVI to standard pozwalający na uzyskanie megapikselowej i nieskompresowanej jakości obrazu - 1920H (1920 × 1080) i 1280H (1280 × 720). Pojawia się tu bardzo mało zakłóceń, nie ma też problemów takich jak utrata sygnału czy gubienie klatek.
- HD-TVI - ważna jest tu przede wszystkim możliwość instalacji kamer megapikselowych zarówno na okablowaniu koncentrycznym, jak i tak popularnej skrętce komputerowej. Transmisja wideo, audio oraz danych odbywa się po kablu koncentrycznym na odległość do 500m, lub po skrętce do 200m. Należy mieć na uwadze, że jakość obrazu transportowanego przez skrętkę, wyraźnie spada.
- AHD, czyli Analog HighDefinition to kolejny standard, który pozwala na przesył obrazu HD 720P, a także już Full HD 1080P w analogowej strukturze kablowej na odległość do 500m przy koncentryku i 250m przy skrętce komputerowej. Cenowo AHD kształtuje się podobnie jak HDCVI i nowy HDTVI, czyli zdecydowanie mniej kosztownie niż kamery IP. Dla wielu jednak problemem pozostaje, że za AHD nie stoi żadna renomowana marka. Jakość obrazu przepuszczanego przez skrętkę jest naturalnie słabsza niż przy zastosowaniu klasycznego kabla koncentrycznego.
- CVBS, standardowy format sygnału analogowego przesyłany w formacie NTSC, PAL lub SECAM. Charakteryzuje się niską jakością obrazu. Sygnał podłączany jest za pomocą gniazda RCA oznaczany kolorem żółtym. Przy telewizji dozorowej stosowane są złącza BNC wykorzystywane w rejestratorach CCTV.
Dużym atutem kamer AHD będzie możliwość wykorzystania kamer w systemach analogowych np. 960H, dzięki analogowemu wyjściu CVBS. Pozwala to na doraźną modernizację istniejącego systemu bez konieczności wymiany rejestratora DVR.
Przykładowe produkty oferty CCTV VIDOS
W naszej ofercie znajdą państwo rozbudowaną ofertę kamer AHD znanych i cenionych producentów. VIDOS rozszerzając swoją ofertę wprowadził telewizję AHD. Znajdziemy tu najpopularniejsze rozwiązania m.in. rejestrator DVR-H2041, który obsługuje maksymalnie do 4 kamer. Jego odpowiednikiem obsługującym do 8 kamer jest rejestrator o symbolu DVR-H2081.
Najpopularniejsze kamery kopułkowe to AH-2126 oraz AH-1122. Posiadają one rozdzielczość 2Mpx. Dla osób wymagających czegoś więcej idealnie sprawdzi się model AH-1353 o rozdzielczości 5Mpx.
Osobom ceniącym sobie wygląd i estetykę polecamy zastosowanie dedykowanych puszek montażowych. Idealnie zamaskują wszelkiego rodzaju połączenia i kable wystające z kamery. Do mniejszych kamer stosuje się model DP-100 oraz DP-088, przy większych modelach stosujemy DP-137 oraz DP-111. Jeśli zachodzi potrzeba zamontowania kamery na słupie można zastosować dedykowany do tego uchwyt DP-067.