Producent
Cena brutto
-
od
do















Mocowania Ebolt
Kiedy musimy zainstalować na ocieplonej ścianie domu, ciężkie kamery monitoringu, syrenę alarmową, lampę czy tabliczkę z numerem domu często zastanawiamy się jakich elementów montażowych użyć. Jeśli mocowane urządzenie posiada małe otwory montażowe często używa się do takich instalacji krótkich kołków do styropianu. Wadą takich kołków jest to że materiał którym ocieplamy domy, czy to styropian, czy to wełna mineralna jest słabym podłożem montażowym i łatwo wyrwać z niego mocowany element. Ciężkie przedmioty, jak na przykład kamery potrafią oderwać się od ściany pod własnym ciężarem. Zmusza nas to do naprawy uszkodzeń, co jest niewątpliwą stratą czasu i pieniędzy. Kolejnym rozwiązaniem są klasyczne kołki rozporowe, które można zamontować bezpośrednio do muru poprzez styropian czy wełnę. Jednak gdy średnica śruby o długości około 30 cm jest większa niż fi 6 powoduję to potrzebę rozwiercenia otworów montażowych. Naruszenie struktury może powodować korozję, zmniejszyć parametry wytrzymałości co może skutkować nawet utratą gwarancji oraz, z całą pewnością, wpływa na estetykę instalowanych urządzeń.
Lampy wiszące na kablu lub dziury w elewacji to przykłady zastosowania złych mocowań. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie w pełni profesjonalnego mocowania do elewacji - Ebolt. Przedmiot lub urządzenie zamocowane jest do elewacji za pomocą długiego kołka rozporowego mocowanego bezpośrednio do muru. Opatentowany system mocowania Ebolt pozwala na dokręcenie do wkrętu (umieszczonego w kołku) śrubki o średnicy już fi 4. Taki sposób montażu powoduje że instalowany przedmiot wisi stabilnie i jest odporne na próby zerwania.
Jak instalować kołki z systemem Ebolt?
Każdy zestaw składa się z wkrętu Ebolt oraz koszulki i śrubki montażowej. Kołnierz rozpiera się w momencie, kiedy w jego wnętrze wkręcany jest wkręt Ebolt. Ważne, aby przy montażu kołka rozporowego do styropianu i muru sprawdzić, czy w miejscu instalacji nie przebiegają przewody elektryczne lub gazowe. Należy również sprawdzić czy głębokość otworu jest dłuższa od długości wkręta Ebolt. Otwór należy oczyścić z pozostałości cegły oraz pyłu, dzięki temu unikniemy wadliwego montażu mocowania. Po zamocowaniu koszulki wraz z wkrętem do elewacji, przykładamy podstawę mocującą kamery, czujki, lampy lub inne przedmioty tak, aby otwór podstawy nakładał się na otwór we wkręcie Ebolt. Mocujemy przedmiot za pomocą śrubki montażowej, która dostarczana jest wraz z zestawem.
Podłoża do, których można montować kołki Ebolt:
- cegła pełna
- beton
- cegła dziurawka
- gazobeton
- beton
- materiał z pustkami powietrznymi
Sposób montażu wkrętów Ebolt sprawia że taka instalacja jest trwała i stabilna, nie trzeba się obawiać że ciężki przedmiot instalowany na ścianie naszego domu odpadnie powodując znaczne szkody. Można je zastosować do każdego rodzaju ścian, z całą pewnością system montażu Ebolt jest systemem, który można polecić dla każdego.