Filtry
Produkty

Promocje

 ZS42 - Autonomiczny zamek szyfrowy z czytnikiem RFID 125KHz VIDOS
ZS42 - Autonomiczny zamek szyfrowy z czytnikiem RFID 125KHz VIDOS
194,00 zł 149,00 zł 157,72 zł 121,14 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 194,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
szt.
Zestaw do furtki: Kaseta zamka 40x40, zamek GERDA, wkładka, szyld pochwyt - klamka
Zestaw do furtki: Kaseta zamka 40x40, zamek GERDA, wkładka, szyld pochwyt - klamka
169,00 zł 148,00 zł 137,40 zł 120,33 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 169,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
szt.

 

Systemy alarmowe JABLOTRON 100 / JABLOTRON 100 PLUS

System alarmowy, którego głównymi cechami są wysoka bezawaryjność oraz niepowtarzalny design. W zależności od specyfikacji obiektu, użytkownik ma możliwość skorzystania z rozwiązania zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego dzięki specyfikacji central sterujących.

Rozwiązania przewodowe najczęściej stosowane są w nowo powstałych budynkach, gdzie już wcześniej zostało przewidziane okablowanie przeznaczone na potrzeby systemu alarmowego. W innych przypadkach zalecamy skorzystanie z rozwiązań bezprzewodowych. Jeżeli chodzi o systemy przewodowe, JABLOTRON 100 jest bardzo uniwersalny, a to za sprawą tego, że jest systemem cyfrowym. Dzięki temu, instalator nie ma żadnych ograniczeń w przypadku prowadzenia okablowania, wręcz przeciwnie posiada pełną dowolność. Nie jest istotne czy okablowanie będzie położone w gwiazdę (wszystkie czujniki prowadzone bezpośrednio do centrali), czy też będzie zrobione w drzewo (z centrali wychodzi kabel magistrali, który przechodzi od urządzenia do urządzenia).

Rozwiązania bezprzewodowe to działka w której JABLOTRON jest bezwzględnym prekursorem. Dowodem potwierdzającym to, są pierwsze systemy bezprzewodowe powstałe w 1997 roku, które do dnia dzisiejszego możemy spotkać w domach na całym świecie. Wszystkie urządzenia bezprzewodowe działają na częstotliwości 868 MHz.

Kolejnym etapem po wyborze rozwiązania (przewodowe lub bezprzewodowe) jest dobór centrali alarmowej, którą możemy w uproszczony sposób nazwać mózgiem naszego systemu, czyli jednostką do której spływają informacje dotyczące sytuacji w naszym domu lub większym obiekcie.

W dobie dzisiejszej technologii, systemy alarmowe poza ochroną obiektu zapewniają również jego pełną automatyzację, czyli możliwość sterowania np. bramą, roletami, ogrzewaniem czy też oświetleniem. Możliwości jest wiele, wszystko uzależnione jest od naszych potrzeb i wymagań względem obiektu.

Dobór jednostki centralnej do naszych potrzeb

Centrale alarmowe (sterujące) dzielimy na małe, średnie oraz duże, czyli analogicznie czym większy budynek tym większa centrala. Przekłada się to przede wszystkim do możliwych konfiguracji stref, ilości urządzeń które możemy podłączyć do jednostki oraz ilości użytkowników.

Do małych central zaliczamy:

 • JA – 100K LAN
 • JA – 100KR LAN

Centrale te głownie przeznaczone są do domków jednorodzinnych, bądź małych biur. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed wtargnięciem intruza. Pod kątem automatyki budynkowej, centrale te oferują ograniczony wachlarz możliwości, dlatego jeżeli zależy nam na szerszym zautomatyzowaniu naszego budynku, należy wybrać średnią, lub dużą centralę.

Średnie centrale:

 • JA – 101KR LAN
 • JA – 101K
 • JA – 101KR
 • JA – 101KR LAN
 • JA – 101KR LAN 3G
 • JA – 103K (nowość)
 • JA – 103KRY (nowość)

Często zdarzają się przypadki, że poza ochroną swojego domu, chcielibyśmy również mieć możliwość jego zautomatyzowania. Tę opcję zapewniają nam centrale JABLOTRON 100 / 100 PLUS. Wszystkie zdarzenia i informacje o naszym obiekcie znajdują się w jednej aplikacji, dzięki czemu sterowanie naszym budynkiem jest szybkie, łatwe i przyjemne. Wyżej wymienione centrale (średnie) idealnie pasują do większych domów oraz biur.

Duże centrale:

 • JA – 106K LAN
 • JA – 106K LAN 3G
 • JA – 106KR LAN
 • JA – 106KR LAN 3G
 • JA – 107K (nowość)
 • JA – 107KRY (nowość)

Do największych central serii 100 należą wyżej wymienione JA-106K oraz JA-107K. Centrale te, głównie przeznaczone są do dużych budynków, przedsiębiorstw, czy też nietypowych rozwiązań. Dzięki sporej liczbie wejść, możemy podpiąć nawet do 230 urządzeń, co daje nam bardzo duże pole manewru pod kątem zabezpieczenia naszego obiektu. Kolejnym wyróżniającym je aspektem, są ogromne możliwości zautomatyzowania (do 128 wyjść programowalnych) danego budynku. Cechy te pozwalają nam nie tylko na ochronę naszego budynku przed wtargnięciem intruza, ale również szerokie możliwości sterowania poszczególnymi podzespołami znajdującymi się na obiekcie, praktycznie z każdego miejsca na świecie.

Centrale serii 100 – symbolika

Każde urządzenie znajdujące się w danym systemie, ma odpowiedni symbol. Nie inaczej jest w przypadku central, gdzie nawet drobne różnice je wyróżniające są zawarte w ich symbolice.

Np. JA-101KR LAN

JA – Jest to znak charakterystyczny, znajdujący się na początku każdego urządzenia, oznaczający skrót od „JABLOTRON”.

101 – Wszystkie urządzenia serii 100, opierają swoją symbolikę na liczbie „100” np. (JA-110P, JA-150P, JA-118N itd.).

K – To literka, która w symbolice JABLOTRONU jest zarezerwowana specjalnie dla central, nie występuje przy innych urządzeniach.

R – Oznacza moduł radiowy, który jest dołączony do centrali (tak jak na powyższym symbolu), bądź jest osobnym urządzeniem JA-111R.

LAN – Jest to informacja czy centrala posiada wbudowany komunikator LAN.

Podsumowanie

Systemy serii 100 zapewniają szeroką gamę rozwiązań, które niezależnie od wielkości obiektu, spełniają maksimum oczekiwań klienta. W celu dobrania optymalnego rozwiązania, zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym poprzez stronę ochronadomu.pl .

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium