Filtry
Produkty

Promocje

 ZS42 - Autonomiczny zamek szyfrowy z czytnikiem RFID 125KHz VIDOS
ZS42 - Autonomiczny zamek szyfrowy z czytnikiem RFID 125KHz VIDOS
194,00 zł 149,00 zł 157,72 zł 121,14 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 194,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
szt.
Zestaw do furtki: Kaseta zamka 40x40, zamek GERDA, wkładka, szyld pochwyt - klamka
Zestaw do furtki: Kaseta zamka 40x40, zamek GERDA, wkładka, szyld pochwyt - klamka
169,00 zł 148,00 zł 137,40 zł 120,33 zł
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 169,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
szt.

Jednym z głównych urządzeń, które cechują typowy system alarmowy, są czujniki. Poza podstawowym podziałem na czujki przewodowe i bezprzewodowe, wyróżniamy:

  • Czujki ruchu PIR to najczęściej spotykane urządzenia w systemach alarmowych. Reagują, wzbudzają akcję alarmową gdy wykryją ruch w strefie, którą zabezpieczają. W ofercie JABLOTRONU czujki PIR w zależności od potrzeb i budżetu klienta występują w różnych kombinacjach. Wszystkie czujniki produkowane są w kolorystyce białej, wyjątkiem może być szara optyka, która ma za zadanie zmniejszyć procent występowania fałszywych alarmów poprzez bezpośrednie naświetlenie czujnika przez promienie słoneczne. W przypadkach gdy czujka nie jest narażona na tego typu zajście, biała optyka będzie wystarczająca. Czujniki PIR posiadają, również dowolność montażu. Standardowo montowane są na uchwytach w rogu pomieszczenia, niemniej jednak gdy stawiamy na nowoczesny design, czujka może zostać zamontowana podtynkowo, dzięki czemu jej gabaryty znacząco się pomniejszą.
  • Czujka ruchu PIR + MW to bardziej rozbudowana wersja zwykłej czujki PIR, posiadająca dodatkowo wbudowaną mikrofalę. Dzięki temu dwutorowemu rozwiązaniu, użytkownik dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia fałszywych alarmów. Dlaczego? Zwykła czujka ruchu PIR reaguje na gwałtowną zmianę temperatury w obszarze detekcji. Często zdarzają się przypadki, że przed uzbrojeniem alarmu, któryś z domowników, bądź pracownik biurowy zapomni o zamknięciu okna znajdującego się w chronionym pomieszczeniu. Spowoduje to dużą szansę na wywołanie fałszywego alarmu, który będzie w większości przypadków spowodowany powiewem ciepłego powietrza do wnętrza budynku. W przypadku czujki z mikrofalą, zanim zostanie wzbudzony alarm, uruchamiany jest dodatkowy detektor MW. W przypadku gdy mikrofale wysłane z czujki spotkają na swojej drodze element, którego po uzbrojeniu alarmu nie było, zostanie wzbudzona akcja alarmowa.
  • Czujka otwarcia drzwi/okien inaczej mówiąc kontaktron, występuje w białej i brązowej kolorystyce. Mniejsze, bądź większe z funkcją transmitera (możliwość podłączenia bezprzewodowej czujki zalania). Kontaktrony najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczenia okien bądź drzwi. Są doskonałym rozwiązaniem, gdy posiadamy zwierzęta. Pozwalają na obwodowe uzbrojenie naszego budynku, jednocześnie umożliwiając swobodne korzystanie z przestrzeni wewnętrznej.
  • Czujki dymu i temperatury inaczej czujki pożarowe, posiadają wbudowany czujnik temperatury i dymu. Podczas wystąpienia pożaru, czujka akustycznie jak i optycznie sygnalizuje o akcji alarmowej. Ważne, czujniki te mają również możliwość sygnalizacji alarmu włamaniowego.
  • Czujki wstrząsu i przechyłu głównie wykorzystywane w muzeach, gdzie ich zadaniem jest ochrona drogocennych zabytków (wazy, obrazy itd.). Czujniki mogą również znaleźć zastosowane w sejfach, gdzie podczas próby przewiertu zostanie wzbudzony alarm.
  • Czujki temperatury dzielą się na czujniki wewnętrzne i zewnętrzne. Informują nas, o temperaturze jaka panuje na obiekcie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium